class="news" >

רצפת גומי לגני שעשועים – בטיחות לפני הכל

 
 
 

התמונה הראשונה שעולה לנו בראש כשאנחנו חושבים על גן ילדים וגן שעשועים, היא ילדים רצים בין המתקנים והרבה מאוד רעש. ואחד המאפיינים של ילדים, הוא ההתרגשות בכל פעם מחדש כשהם נפגשים עם מתקנים שהם ראו רק אתמול או אפילו בבוקר. זה גורם להם להתלהבות רבה שלעיתים עלולה להיות מסוכנת, בעיקר בסביבה של מתקנים העשויים ברזל, רצפה קשה וילדים נוספים שמשתוללים איתם. והראיה היא, שלא משנה כמה אימהות או גננות יהיו במתחם המשחקים – בסוף מישהו יפצע ויבכה. משטחי גומי כריצוף הם המענה המושלם לסביבת משחקים שמחה שיש בה פוטנציאל לפציעות.

בטיחות לפני הכל - החשיבות של ריצוף גני שעשועים

עם נתונים כאלה, לא פלא  - ריצוף גני שעשועים וגני ילדים הוא החלק החשוב ביותר בתכנון, כי לעיתים נפילה אחת ממתקן או נפילה אחת תוך כדי ריצה – יכולה להסתיים בצורה גרועה כשהריצוף שנבחר לא מעניק רשת מספקת של בטיחות. לכן, בתחום של משטחי בטיחות לגני ילדים, ניתן לראות יותר ויותר גני שעשועים וגני ילדים שמחליפים את ריצוף האבן לריצוף גומי, שהיתרון העיקרי שלו הוא גמישות שמרככת את המכה ומניעת החלקה. לקטגוריה זו, של גני ילדים וגני שעשועים, ניתן להכניס גם את מגרשי הספורט למיניהם – מגרשי כדורסל ומגרשי כדורגל, עירוניים או פרטיים. מהם היתרונות המלאים של ריצוף גומי וכיצד מתקינים אותו?

היתרונות של משטח גומי לגן שעשועים וילדים

משטחי גומי לגני ילדים וגני שעשועים הם הקרקע המושלמת להשתובב מבלי להסתכן באירוע פציעה חמור כדוגמת פתיחת ראש, פתיחת סנטר ואפילו שברים – שאופייניים כל כך למתחמי משחקים מסוג זה. הגומי, שעשוי צמיגים ממוחזרים, הוא רך יחסית למגע ומקובל להשתמש בו בסביבת המתקנים ובפרט מתחת לנדנדות ומגלשה. נוסף על כך, ריצה על גומי נחשבת לבריאה יותר לברכיים, כיוון שבמידה מסוימת הגומי מתפקד כסוליה גמישה של נעל ובולם זעזועים. בכל הקשור לגני ילדים, אנו רואים מגמה של החלפת מגרשי חול, שכבר מזמן מהווים מטרד סביבתי ובריאותי, ובמקומם הצבה של משטחי גומי לגני ילדים. יתרונות נוספים של משטחי גומי לגני ילדים ולגני שעשועים:
 • מניעת החלקה – מלבד סכנה לנפילה, חלילה, ילדים עלולים להחליק כתוצאה מהריצה. ריצוף גומי הוא בעל תכונות מונעות החלקה, גם בזמן של גשם ורצפה רטובה.
 • מניעת עייפות מעמידה ממושכת – עמידה ממושכת גורמת לעייפות, בפרט כשהקרקע היא קשה. ריצוף גומי מונע עייפות בעקבות עמידה ממושכת, בזכות תכונות של רכות ויציבות. עבור הורים, גננות, גננים וגם ילדים – ריצוף גומי הוא אידיאלי כשנהנים בחוץ.
 • עמידות – מוצרי הגומי הממוחזר של טיירק נהנים מעמידות לאורך שנים רבות, ומתמודדים בהצלחה עם כל מזג אוויר – משמש יוקדת ועד גשם, וגם עם לכלוך. ריצוף גומי – תורם לסביבה ירוקה ובריאה יותר
ריצוף גומי עושה שימוש בצמיגים ממוחזרים, שבמקום לזהם, ללכלך ולהשפיע על מי השתייה והמזון שלנו לאורח מאות שנים – הופכים להיות הרצפה שאנו דורכים עליה, ועושים זאת בצורה מצוינת. השימוש בריצוף שעשוי צמיגים ממוחזרים הופך את הגנים לירוקים וסביבתיים - גנים מקיימים. יותר ויותר אנו נחשפים ללהבנה של הרשויות בחשיבות של איכות הסביבה והשימוש בחומרים ממוחזרים כדוגמה לתושבי העיר.

היתרונות העיצוביים של משטחי גומי לגני ילדים וגני שעשועים

אמנם בטיחות היא לפני הכול, וריצוף גומי נועד בראש ובראשונה לצורך הבטיחותי, אך לא די בכך – הוא גם מודרני, מיוחד ויפה יותר. כיום, ניתן לבחור את הגומי בצבעים המועדפים עליכם, שיתאימו לסביבה הכללית בגן הילדים, בפארק או בגן השעשועים, וגם לבחור את צורת המשטח. כשמדובר בילדים, החושים עובדים בצורה טובה יותר והם נמשכים לצבעים עזים. ריצוף גומי צבעוני, בתוספת מתקנים אהובים וצבעוניים – הוא כל מה שהם מבקשים לעצמם ויבטיח התלהבות שלא נגמרת.

גמישות בהתקנת משטחי גומי

את משטחי הגומי ניתן להתקין על מגוון של חומרים – בטון, אספלט או משטחי אבן אחרים, וזאת באמצעות דבק מתאים.

משטחי גומי של טיירק

כשבוחרים משטחי גומי לגני ילדים וגני שעשועים, עושים זאת משיקולי בטיחות בעיקר. לכן, החברה המייצרת עבורכם את משטחי הגומי נדרשת להיות בעצמה חברה מנוסה, העומדת בתקני הבטיחות שנדרשים על פי חוק, שמכירה את אוכלוסיית הילדים ושמה את הבטיחות בראש מעייניה. משטחי הגומי של טיירק מיוצרים בישראל והנם תוצרת כחול לבן, המיוצרים מיוצרים מ-100% גומי צמיגים ממוחזרונותנים מענה מיטבי למגוון רחב של שימושים. בנוסף, משטחי הגומי עומדים בכל דרישות התקן הישראלי 1498 לכיסוי שטח בטיחותי.
 • 100% חומר ממוחזר – משטחי הגומי עשויים מחומר ממוחזר בלבד, ללא תוספים
 • עמידות גבוהה – עמידות גבוהה למשך שנים רבות
 • בלימת נפילה – משטח רך למגע המונע פציעה בנפילה
 • חסינים מפני פגעי מזג אוויר – שמש לוהטת או קור וגשם – כל אלה לא משפיעים
 • תחזוקה נמוכה – משטחי הגומי מצריכים תחזוקה נמוכה
 • התקנה מהירה – התקנת משטחי הגומי מהירה ולא תצריך את השבתת הפעילות בגן השעשועים או גן הילדים לאורך זמן.
 • מגוון צבעים לבחירה – באפשרותכם לבחור את הצבעים המועדפים עליכם, וגם לשלב בין מספר צבעים, והכל בהתאם לצבעים השולטים בסביבת הגן להרמוניה מושלמת.
 • אחריות לשנתיים – אנו מעניקים אחריות של שנתיים למשטחי הגומי, מתוך ידיעה שלא תהיה לכם סיבה לפנות אלינו כלל.


We're commited to environmental responsibility